Світ відзначає день боротьби з рабством
Світ відзначає день боротьби з рабством
Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.
У минулому році Міжнародна організація праці спільно з Міжнародною організацією з міграції розробили Глобальні оцінки сучасного рабства, в яких представлені дані та інформація про масштаби і регіональний розподіл сучасного рабства. Ці оцінки є основою для Глобального індексу рабства. Відповідно до цього індексу, Україна посіла 49 місце в світі за рівнем сучасного рабства. Згідно з даними індексу, 286 тис. осіб у нашій країні проживають у рабських умовах.
Нині щороку постраждалими стають близько 2 млн. осіб, причому третина з них - діти. Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Відзначається зростання кількості людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, посилюється активність торгівців людьми, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилились.
Як уникнути ситуації торгівлі людьми:
Не слід довіряти рекламній фірмі, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав. Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, оголошення, незнайомих людей, а часом навіть сусідів, знайомих.
Не слід вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом, запросіть взяти участь у переговорах довірену особу. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтеся про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.
У Міжнародний день боротьби з рабством, ми ще раз хочемо нагадати, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі. Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані.
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
527.org.ua – електронні консультації (форма «Задати питання»)
Графік роботи гарячої лінії: щоденно з 08:00 до 20:00