Стартувала деклараційна кампанія 2021.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок подання декларації про майновий стан і доходи та оподаткування доходів фізичних осіб встановлено Податковим кодексом України.
Фізична особа – платник податку подає декларацію за звітний податковий період у встановлені Податковим кодексом строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою.
Податкова адреса платника податків – фізичної особи – це місце її проживання, за яким вона взята на облік як платник податків у контролюючому органі (п.45.1 ст.45 Кодексу).
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
У разі якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки) декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У разі якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою – декларація подається за попередньою податковою адресою.
Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи та відповідальність за несвоєчасне подання
До 09.02.2021 року включно - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) .
Протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням.
До 30.04.2021 року включно – для громадян, які відповідно до розділу IV Кодексу зобов’язані подати податкову декларацію, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
До 31.12.2021 включно - для громадян, які мають право на податкову знижку.
Платники податків – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, повинні подати декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Граничні строки сплати податкових зобовязань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік та відповідальність на несвоєчасну сплату податку (збору)
До 19 лютого 2021 року (включно) – для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) .
Протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації – для фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) .
2 серпня 2021 – для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:
«11010500» - «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» - «військовий збір, що сплачується за результатами річного декларування».
Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки» (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).
Відповідальністьза несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена ст.124 Кодексу.